Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanım fazlası ya da kullanılmayan ürünlerin, malların satılmasını sağlayan kurum olan ve bundan elde ettiği geliri hazineye aktaran ABD Genel Hizmetler İdaresi (GSA), 0.75 Bitcoin’i açık artırma ile satacak.

Kurum, 12 bin galonluk saklama konteyneri ve çalışmayan Caterpillar marka bir traktörle birlikte Ford, Dodge ve Chevy marka otomobiller ve 0.7501 BTC’yi de ihale yöntemiyle satışa çıkaracak.

ABD Genel Hizmetler İdaresi, genellikle fazla federal ekipmanı halka satmak için açık artırmalarını kullanıyor. Bir hafta içinde açık artırmaya çıkacak olan 4KQSCI21105001 seri numaralı 0.75 Bitcoin için GSA, ihaleye başlangıç rakamı olarak yaklaşık 38 bin dolar fiyat biçti.

ABD’nin en eski federal kolluk kuvveti organizasyonu olan US Marshals Service, 2014 yılında dark web pazar yeri Silk Road’dan ele geçirilen 30 bin BTC’yi açık artırmayla ünlü Bitcoin maksimalistlerinden Tim Draper’a 19 milyon dolardan satmıştı. Bugün bu Bitcoin’lerin fiyatının değeri yaklaşık 1.5 milyar dolar civarında. Buna benzer birçok Bitcoin açık artırması yapan kurum bundan sonra da bu gibi açık artırmalara devam edecek gibi görünüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.