IBM, Google ve Deutsche Telekom gibi devlerin desteklediği blokzincir projesi Hedera Hashgraph’in token’ı HBAR coin, bir ayda yüzde 70’in üzerinde bir ivme yakaladı. Bugün gün içinde bir tüm zamanlar rekoru denemesi yapan ancak amacına ulaşamayan HBAR, 0.18 dolara kadar yükseldi. Peki Hedera Hashgraph veya HBAR token nedir, neden yükseliyor?

1.3 milyar dolarlık piyasa değeriyle dikkat çeken ve 56. sırada yer alan Hedera Hashgraph (HBAR), iki haftalık grafikte yüzde 20, haftalık grafikte yüzde 45’ten fazla yükseliş kaydetti. HBAR tokenın günlük bazda kazancı yüzde 20 seviyesinde oldu. HBAR son 24 saatte 270 milyon dolarlık hacim yakalarken, en son Eylül 2019’da 0,32 dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdığı bölgeye gelemedi. Analistler, altcoin sezonunda yıldızının parlayacağı kripto paralardan biri olarak yorumluyor. HBAR, bu haberin yazıldığı saatte, 0.178 dolardan kendisine alıcı buluyor.

Hedera Hashgraph nedir, HBAR token nedir, nasıl alınır?

Hedera Hashgraph (HBAR, HBAR Coin, Hedera Coin gibi isimlerle de anılır) “Block chain’in ötesine geçen platform” sloganıyla piyasaya sürülmüş, yeni nesil bir block chain (blokzinciri) teknolojisidir.

Hedera Hashgraph, blokzinciri teknolojisinin kişiye özel, hızlı, adil ve güvenli olmasını savunuyor. Platformu içlerinde Boeing, Deutsche Telekom, Google, IBM, LG Electronics gibi dev şirketlerin de olduğu bir konsersiyum yönetmektedir. Hedera platformu bu dev şirketlerin de aralarında bulunduğu 30’dan fazla iş ortağından 120 Milyon Amerikan Doları’ndan fazla fon toplayarak hayata geçirilmiştir. Kurumsal ihtiyaçlar için kararlı, güvenilir bir platform olan Hedera’nın yerel tokeni Hedera Hashgraph (HBAR)’dır. Bu token, yani kripto para birimi, ağda iki işlev görür: Hedera ağını kripto para kaynaklı ve riskli bir fikir birliği mekanizmasıyla güvence altına alır ve ağın çalışması için gereken bilgi ve işlem kaynaklarını sağlamak üzere katılımcıları teşvik eder.

İlginizi Çekebilir:  Deutsche Telekom, blockchain ödeme platformu Celo'ya yatırım yaptığını açıkladı

İçerikler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlarınız kişisel ve sorumluluğu tamamen size aittir.

Hedera Hashgraph (HBAR) coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.