1844 yılında kurulan köklü İsviçre bankası olan Bordier & Cie SCmA, bugün yayımladığı açıklamada hizmetlerine kripto para birimi alım/satımını ekledi.

Bordier’in yönetici ortağı Evrard Bordier, “Müşterilerimizden dijital varlıklar gibi alternatif varlık sınıflarını çeşitlendirme talebinin arttığını gördük ve bu hizmeti sunmaya karar verdik” dedi. Yeni hizmet, Bordier’in müşterilerinin Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Tezos dahil olmak üzere kripto para birimleri satın almasına, tutmasına ve ticaretini yapmasına olanak tanıyor. Firma, gelecekte kripto para sayısını artırmayı planlıyor.

“Hedefimiz yeni nesil müşteriler”

Sygnum’un grup CEO’su Mathias Imbach, “Bordier, müşterilerine” yeni nesil “varlıkları sunarak, müşterilerin servetini gelecek nesiller için koruma konusundaki 177 yıllık geleneğini sürdürüyor,” diye ekledi.

Bordier&Cie SCmA, İsviçre bankası Sygnum Bank ile B2B olarak yani firmalar arası e-ticaret iş modeliyle birlikte kripto paralara erişimi, likidite sağlayıcılarıyla bağlantı kurmayı ve özel anahtarları saklayacak altyapı sağlıyor. Ayrıca, bankanın kripto para birimi varlıkları için kara para aklama önleme prosedürlerine sahip olmasını da sağlayacak. Banka, sadece alım/satım hizmeti sunacağını belirtirken, herhangi bir finansal tavsiye ya da danılmanlık hizmet vermeyeceğini ifade etti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.