Önceki gün 10 bin doları aşan ve merakla beklenen Bitcoin Halving’e (blok ödülü yarılanması) 2 gün kala ünlü Fundstrat analisti Tom Lee, Bitcoin’in 2020 yılının en değerli varlığı olduğunu açıkladı.

Ünlü Bitcoin boğası Thomas Lee’nin kurucu ortağı olduğu araştırma şirketi Fundstrat’ın verilerine dayandırılan bilgide Bitcoin’in (BTC) 2020 yılı içerisinde şu ana kadar en iyi performans gösteren varlık sınıfı olduğu belirtildi. Lee, bu bilgiyi kişisel Twitter hesabından paylaştı.

Araştırmaya göre Bitcoin’in hisse senetleri, altın gibi diğer varlık sınıflarından en az %19 daha iyi performans gösterdiği ve yılın başından bu yana %39 arttığı gözler önüne seriliyor. 20 yıllık ABD hazineleri, yıllık %21,1 kazanç ile Bitcoin’i ikinci sırada takip ederken ; onu %12,5 ile altın ve %8,9 ile ABD hazineleri takip ediyor.

En iyi performansı 2017 yılındaydı

Küresel devlet tahvili ve Nasdaq sırasıyla %1.8 ve %1.7 artarken, yüksek dereceli ABD kredi ve nakit fonları ise %0.5 oranında arttı. Ünlü analist, Bitcoin’in aynı zamanda %1,550’nin üzerinde bir kazanç ile 2017’nin en iyi performans gösteren varlığı olduğunu ve bu yılki çıkışının da en iyi ikinci performansı olabileceğini iddia ediyor.

Nasdaq bu listede %35,2 ile ikinci sırada yer alırken, onu %28,2 ile S&P 500 ve %25,2 ile MSCI Dünya Endeksi izliyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!