Kripto para dünyasında gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Yaşanan son gelişmeler doğrultusunda, sabit fiyatlı kripto paralardaki işlem hacmi, 90 milyar doları aşarak 2020 yılı itibariyle rekor seviyeye ulaştı.

Dünyanın Coronavirüs salgınıyla mücadele etmeye çalıştığı şu günlerde ekonomik değişimler de yaşanıyor. The Block’un araştırmasına göre 2020 yılının 1. çeyreğinde sabit fiyatlı kripto para işlemlerinde, 2019 yılının son çeyreğine göre yüzde 8’lik bir artış yaşadı ve sabit fiyatlı kripto para işlem hacmi ilk kez 90 milyar doları aşmış durumda.

USD Coin ile DAI’de gözle görülür artış

Başka bir örnek vermek gerekirse, sabit fiyatlı coinlerin işlem hacmi geçtiğimiz yıl 250 milyar iken, PayPal’ın toplam işlem hacmi 712 milyar dolar olarak göze çarpmıştı.

Belirtmekte fayda var; sabit fiyatlı kripto paraların işlem hacmindeki bu büyüme yalnızca ticari faaliyetlerden oluşmuyor.

2020 yılının ilk çeyreğinde gerçekleştirilen sabit fiyatlı kripto para işlemlerinin yüzde 62’si USDT-ETH ile yapılırken, DAI ve USDC sabit fiyatlı kripto paraların bu çeyrekte yüzde 344 büyüme sağladığı belirtildi.

The Block’un sabit fiyatlı kripto para araştırması.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Okan Kılıç

Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümü mezunuyum. 5 yıldır haber ve içerik alanında projelerde yer aldım. Bu 8 yıllık tecrübemi kripto para sektörüne aktarmak için gazetecoin.com’la iş birliğine gittim. Umarım okuyucuyu daha fazla memnun eden içerikler oluşturabiliriz.