Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin başında olduğu ödeme şirketi Square, yatırım yaptığı Bitcoin‘lerden 2021’in ilk çeyreğinde 3,51 milyar dolarlık gelir elde etti. Bu gelir geçen yılın ilk çeyreğinde yaklaşık 306 milyon dolar civarındaydı. Şirket, geçen seneden bu yana sadece Bitcoin’den yüzde 1043 kâr etmiş oldu.

Ödeme devi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Square şirketi, bugünkü piyasa kapanışından sonra ilk çeyrek bilançosunu açıkladı. Cash App ve kripto para girişimlerindeki devam eden büyüme ile desteklenen büyüme beklenenden çok daha fazla oldu. Square, 2021 yılının ilk çeyreğinde 5.05 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı.

“Bitcoin rezervimizi satmayacağız”

Tesla’nın Bitcoin sattığı bir dönemde Square, ellerindeki Bitcoin rezervlerini satmayacaklarını açıkladı ve “Bitcoin geliri ve brüt kârımız, Bitcoin fiyatındaki yıldan yıla artıştan ve müşteri talebindeki büyümeden faydalandı. Gelecek çeyreklerde, müşteri talebindeki veya Bitcoin’in piyasa fiyatındaki değişikliklerin bir sonucu olarak Bitcoin gelirinin dalgalanabileceğini biliyoruz. 2020’nin dördüncü çeyreğinde ve 2021’in ilk çeyreğinde, Bitcoin’e sırasıyla 50 milyon dolar ve 170 milyon dolar yatırım yaptık ve bu yatırımı uzun vadede tutmayı düşünüyoruz” şeklinde bir gönderi yayımladı.

Bilindiği üzere Square şirketinin alt şirketlerinden olan Cash App, halihazırda müşterilerine Bitcoin alım satım ve saklama hizmeti veriyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.