Önceki gün Multicoin Capital destekli merkeziyetsiz finans protokolü (DeFi) dForce’un lending platformu Lendf.Me’ye saldırırarak 25 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar çalan hacker’lar, çaldıkları parayı iade etti.

Saldırgan, dün HBTC ve HUSD’den oluşan yaklaşık 2.8 milyon dolarlık kripto parayı iade etmişti ve bugün ise miktarın geri kalanı 22 milyon doları platforma geri verdi.

1inch.exchange’in CEO’su Sergej Kunz, The Block’a verdiği röportajda saldırganın IP adreslerinin Singapur polisi ile paylaşıldığı için tüm fonları iade ettiğini söyledi. Kunz, polisin kendilerine bilgilendirme maili gönderdikleri ilk andan itibaren hemen kullanıcı bilgilerini ve hesapları kontrol altına aldıklarını ifade etti. Hacker’ın saldırı sonrası bazı kripto paraları merkeziyetsiz borsalarda farklı token’lara dönüştürdüğü anlaşıldı. Geri kalan ve iade edilen kripto paralar ise şu şekilde:

DeFi platformundan 25 milyon dolarlık Bitcoin ve Ethereum çalındı

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Mertcan Turaman

İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. 2 yıldır kripto parayla ilgili içerikler oluşturuyor ve sektörü yakından takip ediyorum. Habercilik alanında kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum.