İsrail merkezli siber güvenlik girişimi GK8, adını ilginç bir ödül programıyla duyurmayı başardı. Soğuk cüzdanlarını hackleyen kişiye 250 bin dolar değerinde Bitcoin ödülü vereceklerini belirtti.

3 Şubat 2020’de Türkiye saati ile de 17.00’de başlayacak hackleme yarışması 24 saat sürecek. Detay vermek gerekirse, soğuk cüzdanda 125 bin dolar değerinde Bitcoin mevcut olacak. Hackleme işleminde başarılı olan kişi, önce bu parayı cepleyecek. Sonra da bunu başarma ödülü olan 125 bin dolarlık ek bir ödül daha alacak.

Tüm hacker’lara meydan okuyorlar

Şu anki piyasa değeriyle 250 bin dolarlık ödül 28 adet Bitcoin ediyor. Şirketin bu kadar özgüvenli şekilde ve parası çokmuşçasına ödül dağıtmasının altında da kullandıkları teknolojinin çok sağlam olduğunu düşünmeleri ve ‘hacklenemez’ olmalarını düşünmeleri yatıyor.

GK8’in başındaki isim daha önce İsrail Başbakanlığı’nda siber güvenlik uzmanı olarak görev almış olan Lior Lamesh isimli bir kişi. 24 saatlik ödül organizasyonu için konuşan Lior Lamesh, tüm hacker’lara meydan okuduklarını ifade etti ve gelin bizi hackleyin diye de tatlı bir kışkırtmada bulundu ve son olarak da şunu ekledi: Zaten yapamayacaksınız.

Bahsettiğimiz bu şirketin 1 milyar dolar değerinde kripto para yönettiği ileri sürülüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Mertcan Turaman

İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. 2 yıldır kripto parayla ilgili içerikler oluşturuyor ve sektörü yakından takip ediyorum. Habercilik alanında kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum.