Onlarca kişiyi dolandırarak yaklaşık 30 milyonluk vurgun yapan ve geçen yıl Kasım ayında Bursa’da yakalanarak Aydın’da tutuklanan Bitcoin Safiye lakaplı Safiye Gökçe Yüce serbest bırakıldı.

Kendisini ekonomist-broker olarak tanıtan ve farklı meslek gruplarından yaklaşık 40 kişiyi dolandırarak 30 milyon TL’lik vurguna imza atan ve bunun sonucunda tutuklanan Bitcoin Safiye adıyla bilinen Safiye Gökçe Yüce, yurtdışına çıkış yasağı konularak elektronik kelepçe ile serbest bırakıldı.

Mağdurlar karara itiraz edecek

Mağdurların avukatlarının ise mahkemenin bu kararına itiraz edeceklerini belirterek cezanın ağır olması gerektiğini ifade etti ve Bitcoin Safiye hakkında yeniden yakalama kararının çıkarılması için çaba sarf edecek.

Mağdurların avukatlarından biri avukat Savaş Akçöltekin, “Ayağına elektronik kelepçe takıldı ve yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı. Savcılık makamının talebi üzerine, sanıkların 30 günde bir tutukluluk durumu gözden geçirilir. Savcılık, sanığın tutukluluğunun devamı konusunda talepte bulunmuş. Ancak Aydın 2’nci Sulh Ceza Hakimliği de adli kontrol şartının yeterli olduğu kanısına vararak elektronik kelepçeyle serbest bırakmış. Henüz bu konuda dava da açılmadı. Serbest bırakılması ile ilgili perşembe günü mağdurların avukatlarından birisi olarak itirazda bulunacağız.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.