CoinMarketCap’teki verilere göre en çok yatırım yapılan ilk 10 kripto para arasında yer alan Tether, yanlışlıkla 5 milyar dolarlık (USDT) bastı. Bitcoin bu haberle birlikte yüzde 5’lik ani bir yükselme yaşadı.

Twitter’da ünlü olan Whale Alert adlı kullanıcı, tek işlemde TRON blok zincirinde yaratılan 5 milyar dolarlık Tether’i hesabından duyurdu. Piyasada büyük yankı uyandıran bu gelişmenin sonradan hata sebebiyle gerçekleştiği ortaya çıktı.

Bitfinex ve Tether’in CTO’su Paolo Ardoino, Omni’den Tron’a yapılan takas işlemi sırasında 50 milyon olması gereken rakamın virgül hatası nedeniyle 5 milyar yazılmasıyla karışıklığın gerçekleştiği belirtildi.

Hatalı işlemden yaklaşık yarım saat sonra iki seferde 500 milyon ve 4.5 milyar dolarlık USDT yakılarak sorun düzeltildi. Bu yanlış basım Bitcoin’in anlık yüzde 5’lik ani yükselişine de sebep olmuş 10 bin 800 dolarda seyreden BTC, bu haberle 11 bin 500 dolara kadar yükseldi. TSİ 17:00 itibariyle lider kripto para birimi, 10 bin 700 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.