Morgan Stanley, Goldman Sachs gibi dev bankaların Bitcoin’e olan ilgisinden sonra dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi Blackrock da Bitcoin yatırımı yaptığını duyurdu. Chicago Ticaret Borsası’ndaki (CME) 26 Mart’ta biten vadeli işlem sözleşmelerinde 6.5 milyon dolarlık bir pozisyondan 360 bin doların üzerinde kâr elde ettiği bildirildi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dköümanlarına göre, Ocak ayında türev borsası CME’de yer alan Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinde işlem yaptı ancak şirketin ne kadar vadeli işlem kontratına sahip olduğu bilinmiyor.

SEC dosyalarının yalnızca 31 Ocak’a kadar finansal veriler sağladığını belirtmekte fayda var, yani BlackRock hala herhangi bir CME Bitcoin vadeli işlem sözleşmesine sahip olsa bile bu belgelerin şimdilik ortaya çıkmayacağı anlamına geliyor.

Wall Street devinin üst düzey yetkilisi Rick Rieder, sonraki birkaç aydır kripto para birimi yanlısı bir yaklaşımda olduğunu belirtmiş ve Bitcoin’in bu seviyelerde kalacağını ve hatta hatta altının yerini alabileceğini söylemişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.