Uzakdoğu’nun en büyük bankalarından Singapurlu DBS Bankası, Google ve Boeing gibi dev şirketlerin yer aldığı Hedera Hashgraph (HBAR)‘a konsey üyesi olarak katıldı. Banka, Hedera Yönetim Konseyi’nin 24. üyesi oldu ve dünya çapındaki hyperledger organizasyonuna katılan ilk Güneydoğu Asya bankası oldu.

Singapur’un en eski bankası olan DBS Bank, Google, IBM, Deutsche Telekom, Boeing, Dentons ve LG Electronics gibi diğer 39 lider teknoloji, kurumsal ve kar amacı gütmeyen kurumla birlikte Hedera’yı yöneten blok zinciri konseyine katıldı. Hedera CEO’su Mance Harmon, Twitter’dan paylaştığı mesajda “DBS Bankası’nın Hedera Yönetim Konseyi’ne katılmasını duyurmaktan dolayı büyük heyecan duyuyorum. Güneydoğu Asya’nın ilk bankasının 3 büyük bankanın bulunduğu konseye finansal yenilik ve herkes için kapsayıcılık için öncü çözümlere kendini adamış, danışman olarak katılıyor. Hoş geldiniz.” dedi.

Hedera Hashgraph Konseyi’ndeki üye kurumlar ve şirketler.

Banka, Hedera platformunun kod tabanındaki düğümlerinin yönünü etkileyerek Hedera’nın yenilikçi kurumsal blok zincirinden önemli bir değer elde edebilir. DBS’in ayrıca bu ilişkilendirme aracılığıyla gerçek kelime işletmeleri ve ihtiyaçları hakkında faydalı girdiler sağlayabileceği düşünülüyor.

DBS bankası bir ağ düğümü çalıştıracak ve bankacılık amaçları için blok zinciri ve dağıtılmış defter teknolojilerinden yararlanmak için Hedera ağındaki kullanım durumlarını keşfetmeye koyulması bekleniyor.

DBS Bankası’nın son dönemdeki en büyük adımlarından birisi

DBS grubunun teknoloji ve operasyon başkanı Jimmy Ng tarafından yayınlanan bir açıklamada, banka, yakın gelecekte paydaşları ve müşterileri için faydalı olabilecek yeni blok zinciri yeniliklerini keşfetmeyi dört gözle beklediğini söyledi.

Konseydeki işleyiş şu şekilde oluyor; Konsey üyelerine genellikle üç yıl görev veriliyor ve bu süre iki yıla kadar uzatılabiliyor. Üyeler ayrıca ağ yükseltmelerinde eşit oy hakkına sahip. Konsey ayrıca üyelerini, geliştirme ekiplerinin ağ kapasitelerini test etmesine ve aynı konuda değerli girdiler sunmasına olanak tanıyan bir test ortamı olan Hedera Testnet’e katılmaya teşvik ediyor.

İlginizi Çekebilir:  Sanat dünyasında 'dolandırıcı' olarak bilinen Wolfgang Beltracchi, NFT dünyasına giriyor

Dünya çapında yaklaşık 9 milyon müşteriye hizmet veren DBS bankası, varlık ve piyasa değeri açısından Singapur’un en büyük bankasıdır (bu hafta itibariyle 81,57 milyar dolar). Banka Endonezya, Malezya, Tayland ve Çin’de baskın bir varlık oluşturdu ve blok zinciri ve kripto para birimleri gibi gelişen teknolojilere odaklanmayı artırmayı planlıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.