ABD Adalet Bakanlığı, kripto para piyasasının en çok rağbet gören sabit kripto parası Tether (USDT)’in yöneticilerine dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla soruşturma başlatacak.

Bloomberg’deki habere göre, Adalet Bakanlığı kripto dünyasının en çok kullanılan ve ABD Doları’na 1:1 oranında sabit olan Tether şirketinin yöneticilerine geçtiğimiz senelerde dolandırıcılık yaptıkları gerekçesiyle soruşturma başlatılacak.

Tether’in kripto ekosistemindeki önemli rolünün yanı sıra, Bitcoin alım/satımında en çok tercih edilen sabit kripto para konumunda. Geçtiğimiz aylarda bir dava atlatan Tether bu kez yeniden Adalet Bakanlığı’nın radarında. Soruşturma gizli tutulduğu için isim vermek istemeyen konuyla ilgili doğrudan bilgisi olan üç kişinin özellikle federal savcıların Tether’in bankalardan işlemlerin kripto ile bağlantılı olduğunu gizleyip gizlemediğini inceliyorlar.

Şirket yaptığı açıklamada, “Tether, işbirliği ve şeffaflık taahhüdümüzün bir parçası olarak DOJ dahil olmak üzere devletin bütün kurumlarıyla diyaloga açığız” denildi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.