ABD Başkanı Joe Biden, altyapı, eğitim, sağlık hizmetleri ve daha fazla sektör için Kongre’ye 6 trilyon dolarlık yeni bütçe sunacak. Onaylanması durumunda ABD tarihinde görülmemiş şekilde para basılarak piyasaya ‘can suyu’ olarak eklemlenmesi bekleniyor.

ABD Başkanı Joe Biden’ın altyapı, eğitim, sağlık gibi alanlara yatırımları içeren plan için 6 trilyon dolar bütçe sunacağı belirtildi. Bu plân eğer hayata geçerse 2. Dünya Savaşı’ndan beri görülen en büyük federal harcama olarak tarihe geçecek.

New York Times’ın haberine göre, ABD hükümeti 2022’nin mali yılı için 6 trilyon dolarlık bütçe sunacak ve böylelikle 2031’e kadar toplam harcamaların 8.2 trilyon dolara yükselmesi bekleniyor. Mali destek paketi, vatandaşlara daha iyi yaşam koşulları sağlamayı, ABD sanayisinin küresel çapta daha iyi rekabet edebilir hale gelmesini hedefliyor. Paket dışında genel ekonomi politikasının yüksek gelirli kişilere artan vergilerle ödemeyi planladığını ve 2030’larda bütçe açıklarının azalmaya başlayacağını söyledi.

Başkan Biden, göreve başladığı ilk günlerde 1.9 trilyon dolarlık paketi hayata geçirmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.