ABD Başkanı Joe Biden ve yönetimi, yeni bir ekonomiyi kalkındırma paketi üzerinde çalışıyor. Bu kez 3 trilyon dolar olacağı öngörülen ekonomik paketin ABD’deki reel sektöre önemli bir fayda saplaması bekleniyor. Bu paket, COVID 19’un etkilerini en aza indirgemek için imzalanan 1.9 trilyon dolarlık paketten daha büyük bu paket iç politikaya can suyu niteliği taşıyor.

Washington Post’ta yer alan habere göre, bu ay 1,9 trilyon dolarlık koronavirüs yardım paketini tamamladıktan sonra, Biden yönetim yetkilileri bir sonraki büyük yasama önceliklerini bir araya getiriyor. Beyaz Saray kaynaklarına göre, Başkan Biden, “Amerika’yı Kurtarma Plânı”ndan sonra “Daha İyiye Dönme” olarak adlandırılan yeni bir paketin hazırlıklarını gündeminin ana konusu haline getirecek. Biden yönetiminin 3 trilyon dolarlık bu paketi, zarar gören milyarlarca iş ve altyapı kaynaklarını onararak karbon emisyonlarını sorununu çözme ve gelir eşitsizliğini azaltma önceliği taşıyor.

Paketin içeriğinde 5G, elektrikli araçların yaygınlaştırılması, ülkenin yollarını, köprülerini, su yollarını ve raylarını onarmak, binaların güçlendirilmesi, güvenlik iyileştirmeleri, okul altyapısı ve düşük gelirli grupların finansmanı yer alıyor.

Bilindiği üzere Joe Biden, önce Temsilciler Meclisi sonra da ABD Senatosu’ndan geçen 1.9 trilyon dolarlık ekonomiyi canlandırma paketini imzalamış bu paketin belli bir kısmı Bitcoin ve kripto paralara akmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.