ABD Başkanı Donald Trump, ilk kez kripto paralarla alakalı konuştu. Bitcoin ve Libra hakkında olumsuz ifadeler kullanan Trump, tek para biriminin ABD Doları olduğunu söyledi.

Gece saatlerinde Twitter’dan açıklamalara başlayan Trump, kripto paralara da el attı. Bitcoin’in yanı sıra bütün kripto paraları hedef alan tweet’ler atan Trump, art arda attığı 3 ayrı tweetle kripto paraların hayranı olmadığını ve hiçbir şekilde desteklemediğini açıkladı.

Trump attığı ilk tweet’inde “Fiyatları oynak olan Bitcoin ve diğer kripto paraların hayranı değilim. Regüle (düzenlenmemiş) edilmemiş kripto varlıklar uyuşturucu ticaret dahil yasa dışı faaliyetlerde kullanılıyor” ifadelerini kullandı.

Trump, Facebook’un Libra’sını da es geçmedi

Trump’ın Bitcoin’in devamındaki tweet’lerinde Facebook’un 2020’de kullanıma sokacağı Libra için de “Benzer şekilde, Facebook Libra’nın “sanal para birimi” çok az ayakta veya güvenilirliğe sahip olacak. Eğer Facebook ve diğer şirketler banka olmak istiyorsa bankacılık lisansına başvurmalı ve ulusal ve uluslararası diğer tüm bankalar gibi bankacılık regülasyonlarına tabi olmalıdır” dedi.

Başkan Trump açıklamalarını Dolar’a olan güveni ve desteğiyle sonlandırdı ve “ABD’de tek bir para birimimiz vardır ve şu anda her zamankinden güçlüdür. Hem güvenilir hem açıktır. Açık ara dünyanın en baskın para birimidir ve hep öyle kalacaktır. Bu para biriminin adı ABD Dolarıdır.” ifadelerini kullandı.

FED Başkanı Powell: Libra çok riskli

Forbes’tan Libra’ya övgü, Bitcoin’e eleştiri!

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!