İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan, Joe Biden’ın Donald Trump’ın önünde götürdüğü ABD Başkanlık Seçimleri sonrası ve kritik FED toplantısı öncesi piyasaları değerlendirdi. Ünlü yatırım ve piyasa uzmanı, Bitcoin’de şu an istenen yerde olduklarını ifade ederken, fiyatın daha da yukarı gideceğini belirtti.

İki gündür dünya gündemini meşgul eden ABD Başkanlık Seçimleri’nin bitimine çok az bir süre kala ünlü ekonomist Şant Manukyan, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili görüşlerini ve analizlerini paylaştı. Manukyan’ın analizi sırasında Bitcoin’in fiyatı, 14 bin 400 civarlarında seyrediyordu.

Manukyan’ın ifadeleri şu şekilde…

“Bitcoin tarafında 14 bin doları nihayet geçtik. Hafta sonunda iki şeye dikkat çekmiştim. Birincisi short pozisyonlar, ikincisi fonlama tarafında eksi seviyeleri görüyorduk. Şu an itibariyle 14 bin 300’ler civarındayız. Çok hızlı yukarı gitmesine gerek yok. Şu dönemde önemli sayıda insanın nihayet ‘Aldığım seviyelere geldi’ dediği yerdeyiz. Bitcoin camiası alıp, elinde tutmaya alışkın olduğu için bu seviyelerde ben çok yoğun bir satış geleceği görüşünde değilim.

Bir iki gündür okuyorsunuzdur önemli hareketler oluyor, büyük miktarda Bitcoin cüzdan değiştiriyor, buradan gelecek bazı satışlar söz konusu olabilir ama ben hala buralardan bir alım fırsatı olarak değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Daha yukarıya gideceğiz, yıllardır anlatılan gereksiz FED’in para basması konusu değil, çok daha önemli bir kırılma çok daha yapısal bir kırılma olarak görüyorum. Geri çekilmelerde alım fırsatı olarak değerlendirmeye devam etmek gerekiyor.

Ethereum tarafında sert bir hareket geldi. Bu da aslında Ethereum 2.0’daki olumlu haberlerin gelmesini 365 dolarların kırılmadığı sürece yukarıya doğru devam edeceğini düşünüyorum. Ufak ufak pozisyonumu artırmaya devam ediyorum.”

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!