ABD ve Çin arasında devam eden salgının bir sonucu olarak ortaya çıkan gerilimler küresel istikrarsızlığa katkıda bulundu ve sonuç olarak Bitcoin’e büyük bir destek sağlayabilir.

Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi şimdi, Çin şirketlerini ve hisse senetlerini ABD piyasalarından çıkarma çabasına öncülük edecek. Eğer ABD yönetimi, bu şirketleri devretme konusunda başarılı olursa, daha fazla Çinli vatandaş, artan ekonomik kaostan kaçmak için kripto paralara yönelebilir ve bu da Bitcoin‘e büyük bir destek sağlayabilir.

Bu çaba ironik olarak Bitcoin ve diğer dijital varlıkların açık sözlü bir eleştirmeni olan ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Brad Sherman tarafından yürütülüyor.

Koronavirüs, ABD ile Çin arasındaki tansiyonu artıracağa benziyor

Dünya üzerine 5 milyondan fazla kişiyi enfekte eden ve sosyoekonomik bir buhrana yol açan koronavirüs salgınında, ABD yönetimi de Çin yönetimi de bu büyük salgın nedeniyle birbirini suçlar nitelikte açıklamalar yaptı. Geçen yıl ticaret savaşlarıyla geçen günlerin ardından bu yıl da koronavirüs endeniyle bu tansiyonun hızla tırmanacağı tahmin ediliyor.

Brad Sherman, ABD’de ‘Yabancı Şirketlerin Hesap Verme Kanunu’ olarak adlandırdıkları yasa çerçevesinde ilk yaylım ateşi Çin’e açılacak ve ülkede bulunan şirketler ve borsadaki varlıkları delist edilecek.

Berlin’deki bir duvara yapılan Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ve ABD Başkanı Donald Trump’ın maskeli graffitisi.

Yatırımcılar Bitcoin’e yönelebilir

Bitcoin dahil kripto paralara karşı olduğunu bilinen ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Sherman, bu gelişme ile ilgili “Buradaki amaç, kayıt altına almak veya kayıt dışı edilmek değil, Çin’den diğer tüm ülkelerin yaptıklarını yapmasını talep ediyoruz ve eğer şirketleri ABD sermaye piyasalarına katılmak istiyorsa, ABD sermaye piyasası kurallarına göre yaşamayı kabul etmeleri gerekiyor.” dedi.

Çinli şirketlerin ABD pazarlarından çıkarılmasının ülke ekonomisi üzerinde ciddi etkileri olabileceğinden, orada ikamet eden vatandaşlar portföylerini korumak için Bitcoin gibi alternatif yatırımlara yönelmeye devam edebilirler.

İlginizi Çekebilir:  Altının yükselmesini kimse umursamıyor!

Bununla birlikte, ABD dolarının yakında zamanda yaşaması muhtemel enflasyon, bu yatırımcıların bazılarının ABD’nin muazzam para baskısının etkilerinden kaçınmak için USDT’lerini Bitcoin’e dönüştürmesine ve böylece BTC’ye büyük bir destek vermesine neden olabilir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.