Daha önce ABD Başkanlığı yaptığı dönemde de Bitcoin‘e karşı olduğunu açıklayan geçtiğimiz 4 yıl Amerika Birleşik Devletleri başkanlık makamında oturan ve yerini Joe Biden’a bırakan Donald Trump, Bitcoin hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Fox News’un canlı yayınına katılan 45. ABD Başkanı Trump, sunucunun Bitcoin’i sevmiyorsunuz. Bitcoin’e yatırım yapmadınız. şu anda hisse senedi piyasasına yatırım yapar mısınız?” sorusuna “Şu anda değil geçmişte de hisselere yatırım yapmadım. Bitcoin bence dolandırıcılık. Bitcoin’i sevmiyorum çünkü dolara karşı mücadele eden bir para birimi. Daha önce de söylemiştim, ben doların dünyanın para birimi olmasını istiyorum. Her zaman bunu söyledim.” cevabını verdi.

Trump, başkan olduğu dönemde 2019 yılında ilk kez Bitcoin’den bahsederek “Fiyatları oynak olan Bitcoin ve diğer kripto paraların hayranı değilim. Regüle (düzenlenmemiş) edilmemiş kripto varlıklar uyuşturucu ticaret dahil yasa dışı faaliyetlerde kullanılıyor” ifadelerini kullanmıştı. 77 yaşındaki siyasetçinin bu yeni açıklaması da eski açıklamasını destekler nitelikte olduğunu bir kez daha gösterdi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.