Bitcoin ve kripto paralar için önemli bir viraj dönülüyor. ABD Kongresi, kripto varlık endüstrisinin 6 büyük şirketinin CEO’larını görüşmeye davet etti. TSİ 18:00’da başlayacak görüşmede senatörler, kripto para piyasalarına ilişkin olayları ele alacak ve sektörün büyük isimlerinden buna yönelik düşüncelerini dinleyecek.

Kripto para birimleri, COVID 19 ile birlikte büyük bir patlama yaşarken, ABD düzenleyicileri ayak uydurmak için yavaş davrandı ve kripto ana akımda büyük bir benimsenmeye giderken sektör konusunda da bazı soru işaretlerinin somut olarak konuşulmasına yol açtı.

Kripto paralar için kritik virajlardan biri

Sektörün 6 altı kilit kripto yöneticisi Kongre oturumu için Washington’a geldi. Kripto şirketleri ve düzenleyiciler arasında ilk büyük yüz yüze görüşmesi gerçekleşecek. Kripto para düzenlemesinin bir savunucusu olan Maxine Waters liderliğindeki Kongre üyeleri, CEO’ları yatırımcılarına karşı daha sorumlu olmaya çağıracak; CEO’lar ise tersine, milletvekillerini hızla gelişen alanları hakkında eğitmeyi ve kripto para birimlerinin ABD ekonomisi üzerindeki potansiyel olarak dönüştürücü etkilerini vurgulamayı düşünüyor ve aşırı katı düzenlemelerin bu büyümeyi engelleyebileceğinden korkuyorlar.

Kongre üyeleri kritik toplantıda, Circle CEO’su Jeremy Allaire, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Bitfury CEO’su Brian Brooks, Paxos CEO’su Chad Cascarilla, Stellar Geliştirme Vakfı CEO’su Denelle Dixon ve Coinbase CFO’su Alesia Haas’ı dinleyecek.

Görüşmeler, kripto için gergin bir dönemde geliyor. Geçen hafta, SEC Başkanı Gary Gensler bir kez daha kriptonun düzenlenmesi için çağrıda bulunarak, sektörü “dolandırıcılık ve kötüye kullanımla dolu” bir varlık sınıfı olarak nitelendirmişti.

Geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşte Bitcoin ve diğer kripto paralar yüzde 15’in üzerinde bir düşüş yaşamış ve piyasada endişe ve korkuya yol açmıştı.

Öte yandan kripto para platformu Bitmart, hafta içinde 200 milyon dolarlık kripto paranın hacker’lar tarafından çalındığını açıklamıştı.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin ile altcoin arasındaki korelasyon ikinci çeyrekte azaldı
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.