ABD’nin, ham petrol üretimi hakkında göstergesi olarak kabul edilen petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta 40 adet azaldı.

Petrol alanı hizmeti şirketi Baker Hughes’un yayımladığı haftalık raporlara nazaran, ABD’deki petrol sondaj kulesi sayısı, 21-27 Mart haftasında bir evvelki haftaya nazaran 40 adet azalarak 624’e geriledi.

Perşembe günü 26,34 dolardan kapanan Brent petrolün varil fiyatı, cuma gününü 24,93 dolar seviyesinde tamamladı. Garp Teksas (WTI) tipi ham petrolün varil fiyatı ise günü 21,51 dolar seviyesinde kapattı. WTI bir evvelki gün 22,60 dolardan kapanmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.