ABD’nin Walmart’tan sonraki ikinci en büyük market zinciri olan Kroger, 1 Aralık 2021’den itibaren Bitcoin Cash (BCH) kabul etmeye başlayacağını açıklamıştı. Ancak bu açıklama jet bir şekilde yalanlandı. Bitcoin Cash ödemesi kabul edeceğinin açıklandığı süpermarket devi Kroger’ın sözcüsü, ‘resmî’ siteden yapılan açıklamanın gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Kripto para camiasında ikinci Walmart vakası yaşandı. Eylül ayının ortalarında ABD’nin en büyük süpermarket devi Walmart’ın Litecoin ile ortaklık kurduğu ve bundan sonra Litecoin (LTC) ile ödeme alacağı açıklanmıştı. Bu haber sonrası Litecoin’in fiyatı 230 dolara kadar fırlamıştı. Birkaç dakika sonra gelen resmi açıklama sonrası kötü haber geldi ve Walmart, Litecoin ile herhangi bir ortaklığa gitmediklerini belirtmişti.

Buna benzer bir gelişme de bugün TSİ öğleden sonra 14:40 sularında gerçekleşti. Yine ABD’nin önde gelen market zincirlerinden Kroger’ın 1 Aralık’tan itibaren Bitcoin Cash ile ödeme kabul edeceğine dair açıklama resmi siteden servis edildi. Ancak birkaç dakika sonra Kroger’ın sözcüsü, bu haberin gerçeği yansıtmadığını şirketin böyle bir tasarrufunun olmadığını sözlerine ekledi. Bitcoin Cash bu açıklama sonrası kısa süreli 600 dolar’dan 632 dolara çıktı ancak haberin yalanlanmasıyla birlikte 599 dolara geriledi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.