Amerika Birleşik Devletleri’nde Texas Bankacılık Kurumu, yasalara uymak ve “yeterli protokollere” sahip olmaları koşuluyla, bankaların müşterilerin adına kripto para depolayabilmesine izin veren bir bildirim yayınladı.

Teksas Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, eyalete bağlı olan bankalara kripto varlık saklama izni verdi. Kurumdan yapılan açıklamada, “Bir bankanın sunmayı tercih edeceği sanal para saklama hizmetleri, bankanın uzmanlığına, risk iştahına ve iş modeline bağlı olacaktır. Örneğin banka, müşterilerinin kendi sanal para birimleri üzerinde doğrudan kontrolü olmasına izin vermeyi ve yalnızca müşterinin bu sanal para birimiyle ilişkili özel anahtarlarının kopyalarını saklamayı seçebilir. Alternatif olarak banka, müşterinin sanal para birimini doğrudan bankanın kontrolüne devredeceği bir hizmet sunabilir ve müşteri adına banka tarafından tutulan yeni özel anahtarlar oluşturabilir.” ifadeleri kullanıldı.

Bu kararla bankalara özel anahtarların kopyalarını saklama ve hatta yalnızca bankalar tarafından kontrol edilen cüzdanlara kripto para transferlerini kabul etme seçeneği sunuyor. Ayrıca, bu tür hizmetleri sağlamak için üçüncü taraflarla ortaklık kurabiliyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.