ABD’de Başkanlık Seçimleri’nden sonra en merak edilen sorulardan biri de koronavirüsün vurduğu ekonomiyi düzeltmek için sunulacak yardım paketiydi. Süren uzun görüşmeler sonrası ABD’de COVID-19 salgınının açtığı yaraları sarmaya yönelik 900 milyar dolarlık ekonomik destek paketinde anlaşmaya varıldı.

Cumhuriyetçi Parti ve Demokrat Parti arasında uzun zamandır süren müzakereler sonuçlandı ve iki taraf da ekonomide açılan tahribatı gidermek için sunulacak destek paketi konusunda uzlaşmaya vardı. Eğer bu paket onaylanırsa ülke tarihindeki en büyük ikinci ekonomik teşvik paketi olacak.

Önce Temsilciler Meclisi ve Senato sonra Trump’ın onayı gerekiyor

Covid-19 salgınının ekonomik etkilerine yönelik destek paketi ile bütçe tasarısının, ABD yerel saatiyle gece yarısından önce ABD Temsilciler Meclisi ile Senato’da oylanması öngörülüyor. Temsilciler Meclisi ile Senato’da onaylanmasının ardından ABD Başkanı Donald Trump’ın imzasına sunulması bekleniyor.

Ekonomik destek paketinde, ABD vatandaşlarına 600-700 dolarlık doğrudan ödeme, havayolu şirketleri ve küçük işletmeler öncelikli olmak üzere büyük işletmelere yönelik 300 milyar dolarlık kaynak, kira yardımı için 25 milyar dolarlık destek ve işsizlik yardımlarının 300 dolar artırılması gibi destekler yer alıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.