New York Digital Investment Group’un yaptığı yeni bir çalışmaya göre, yaklaşık 46 milyon Amerikalı’nın şu anda en az bir Bitcoin‘e sahip olduğunu ve bunun yetişkin nüfusun yaklaşık %17’sine denk geldiği ortaya çıktı. Bu yatırımcıların, yüksek bir yüzdesi de kişisel finansal plânlarına daha fazla kripto para eklemeye hazır olduğu belirtildi.

Rapordaki veriler, Bitcoin’de ve altcoin’lerdeki yükseliş ile kârlılık durumunun ABD vatandaşları tarafından benimsenmeyi arttırdığına dikkat çekiyor. Sigorta şirketlerinin nakit parasının %2’sinden daha azını Bitcoin’e yatırması durumunda katılımcıların nasıl hissedeceklerini sorduğu ankette yüzde 43 çoğunluk bunu kabul edilebilir bulurken, yüzde 15’i de bu fikri sevmediğini belirtti.

Kripto paralar ile ilgili gelecekteki benimseme oranı eğitime bağlı görünmekte ve veriler, insanların kripto para birimini kullanmaya son derece açık olduğu gösteriyor ve insanlar bu konuyu daha iyi anlamak istiyor. Buna en iyi örnek olarak da ödeme devi Mastercard, 18 farklı ülkeden 15.000’den fazla kişiyle düzenlediği anket gösterilebilir. Ankette Y kuşağının kripto para biriminde en aktif kuşak olduğunu ancak dörtte üçünün kripto paraları kullanmadan önce nasıl çalıştığını anlamak istediği sonucu ortaya çıktı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.