Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı’na bağlı bir federal yasaları uygulama birimi olan USMS, en az 4000 BTC’yi açık arttırmayla satışa çıkaracağını duyurdu.

Geçtiğimiz Pazar günü USMS’den yapılan açıklamada yaklaşık 4040 Bitcoin’in satışa çıkarılmasının planlandığını duyurdu. Açık arttırmaya katılmak isteyen yatırımcıların 18 Şubat 2020 tarihine kadar 200.000 dolar depozito yatırarak kayıt olması gerektiği belirtildi.

Depozito yatırdığı halde açık arttırmaya katılma hakkı kazanamayan yatırımcıların 5 iş günü içinde paralarının iade edileceği ifade edildi. Teklif kayıtlarının 3 Şubat’ta başlayacağı belirtilirken 12 Şubat’a kadar sürecek. Online teklifler ise 18 Şubat’a kadar devam edecek. USMS 2018 yılında yine el konulan 3800 Bitcoin’i açık arttırmayla satmıştı.

Tim Draper bu yolla büyük bir servetin sahibi oldu

Amerika Birleşik Devletleri’nde hukuk büroları, çeşitli yasal davalarda ele geçirilen bitcoinleri elden çıkarmak için yöntem olarak açık artırmayı tercih etmişti.

Ünlü Bitcoin girişimcisi ve yatırımcısı Tim Draper, bu açık artırma yoluyla İpek Yolu sitesinden yaklaşık 29.656 Bitcoin satın almış, bu kripto paraların bugünkü piyasa değeriyle 275 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Emre Topaloğlu

Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünü bitirdim. Medya sektöründe yaklaşık 7 yıldır hizmet veriyorum. Kripto paraya olan ilgimden dolayı yolum Gazetecoin.com ile kesişti. Beraber bu sektör hakkında önemli bilgileri okuyucuya ulaştırmayı planlıyoruz.