ABD’de son yıllarda yaşanan en ilginç ve en inanılmaz olay yaşandı. Missouri’de yaşayan Bitcoin ile kimyasal silah almaya çalışan bir adam, 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Dark Web’te siparişi veren kişinin, “Yakında onu kullanmayı plânlıyordum.” dediği belirtildi.

46 yaşındaki Jason William Siesser, 14 Haziran-23 Ağustos 2018 arasında kimliğini izinsiz olarak kullandığı bir çocuk adına, birçok kişiyi öldürebilecek miktarlarda çok zehirli bir kimyasal siparişi verdi ve Bitcoin ile ödeme yaptı. Teslimat adresini veren Siesser, siparişi beklemeye başladı.

300 kişiyi öldürebilecek güçte kimyasal silah

Kimyasal silahı satan kişi, büyük miktarda kimyasal sipariş eden ve BTC ile ödeme yapan zanlıya kimyasal silahı göndermedi. Siesser satıcıyla iletişim kurmaya devam etti. 19 Temmuz 2018’de Siesser, satıcıya “Onu aldıktan kısa bir süre sonra kullanmayı planlıyorum” dedi. Yaklaşık 300 kişiyi öldürme kapasitesine sahip olan kimyasal silahın teslimatı 23 Ağustos 2018’de Siesser’in evine yapıldı. Siesser, paketin sipariş ettiği kimyasal silahı içerdiğine inanıyordu, paket için imzaladı ve konutun içine aldı.

Daha sonra Siesser’in evine bir arama emri çıkaran polisler, garajdaki bir rafın tepesinde kimyasal bir silah olduğuna inandıkları hareketsiz maddenin yerini tespit etti. Polisler, yanındaki rafta iki ayrı ve görünüşte açılmamış nakliye kutusu buldular. Kutunun içinde yutulduğunda veya solunduğunda ölümcül olabilen toksik bir bileşik olan yaklaşık 10 gram kadmiyum arsenit, yaklaşık 100 gram kadmiyum metal ve yaklaşık 500 mL hidroklorik asit ele geçirdiler. 4 Ağustos 2020’de suçunu kabul eden Siesser, tutuklandı ve sonrasında 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Evinde bulunan notlarda ayrılık acısı ve derin bir gönül yarası olduğu, bu yüzden psikolojisi bozulup bu işe girişmiş olabileceği düşünülüyor.

Erişim için özel bir web tarayıcısı gerektiren geniş bir alanı olan Dark Web, genellikle suçlular tarafından uyuşturucu, silah ve diğer yasadışı eşyaların ticaretini yaparken izlerini anonimleştirmek için kullanılıyor.

İlginizi Çekebilir:  Büyük iddia: Facebook, bilançosunda Bitcoin tuttuğunu açıklayacak
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.