ABD’nin Wyoming eyaletindeki en eski ve en büyük okullardan biri olan Wyoming Üniversitesi, ‘en az üç kripto para birimini’ stake etmek için 4 milyon dolardan fazla para ayırdı. Bu kripto paralar hakkında ise henüz bilgi verilmedi.

Avanti kurucusu Caitln Wood’un Twitter’dan paylaştığı belgeye göre, ‘Üniversite Staking Programı’ stratejik yatırımlar ve projeler için 4 milyon dolar ayırdı, Wyoming Üniversitesi’ne, halka açık olarak alım satımı yapılabilen en az üç kripto para birimi için düğümleri ve stake havuzlarını işletmek ve sürdürmek için kolları sıvadı.

Bilindiği üzere “Staking”, blok zincirleri için tüm işlemlerin, sahip oldukları (ağın ilgili) kripto para biriminin miktarına göre ağ stakerları tarafından doğrulandığı bir fikir birliği tasarımıdır. Stake edenlere, fonlarını ağın büyük malına kilitledikleri için bir “ödül” ödeniyor ve bu kripto çevrelerindeki birçok kişi için “pasif” bir yatırım stratejisi olarak biliniyor.

Üniversite, yalnızca bu bölüm kapsamında tahsis edilen fonları nihai, onaylanmış bir uyarınca harcayacak. Üniversite, stake havuzlarına ve düğümlerine halka erişim sağlayacak ve blok zincirlerinin çalışmasını kolaylaştırmayı plânlıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!