Bitcoin başta olmak üzere kripto para alım satım aracılık hizmetleri sağlayan, varlıklara ve komisyonsuz ticarete erişim sunan dünya çapında perakende ve kurumsal yatırımcılara hizmet veren Voyager Digital şirketi tarafından hazırlanan yeni bir anket, perakende yatırımcılarının Cardano’nun (ADA) Bitcoin‘den daha fazla yükseliş yaşayacağını (Bullish) öne sürüyor. Öte yandan perakende yatırımcıların %80’i Mart ayında daha fazla Bitcoin almayı planlıyor.

Bitcoin, son günlerde yeni bir tüm zamanlar rekoru denemeye gözünü dikmişken, Voyager Digital tarafından yürütülen ilk Dijital Varlık Yatırımcı Duyarlılılık anketine göre, yatırımcılar dikkatlerini Cardano’ya (ADA) çevirmiş durumda.

Voyager Digital’in hazırladığı anketteki veriler.

Yatırımcılar Cardano’ya odaklanmış durumda

Ankete katılan yatırımcıların %31,8’i Cardano’da “yükseliş trendini” daha olası olarak tanımlarken, Bitcoin için bu oran %22,2. Cardano geçen ay, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.48 dolara ulaştı ve piyasa değeri olarak üçüncü en büyük kripto para birimi oldu. Ankette üçüncü ve dördüncü sırada ise %12,2 ile Ethereum ve %6,3 ile Polkadot yer aldı. Şirketin kripto borsalarında faaliyet gösterdiği Voyager Token ise %5,6’lık bir dilimde yer aldı.

Voyager Digital CEO’su Steve Ehrlich, anketle ilgili konuştu ve “Bu anket, kullanıcı tabanımızın hem yatırım hem de ticaret açısından kripto para birimlerine olan coşkusunu açıkça gösteriyor” dedi ve “Elbette bugünlerde herkes Bitcoin hakkında konuşuyor, ancak Cardano’nun onun önünde geldiğini görmek bizim için gerçekten büyük bir sürpriz oldu.” ifadelerini kullandı.

Bu ankette de yatırımcılar Mart ayında daha fazla Bitcoin alacağını söylüyor.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!