Bitcoin açık artırmasına ABD’den sonra Fransa da el atıyor. Hükümet hackerlardan ele geçirilen yaklaşık 34 milyon dolarlık Bitcoin‘leri bir müzayede evi aracılığıyla ihaleyle satacağını duyurdu. Müzayede evi, Fransız devleti adına 611 BTC satışına ev sahipliği yapacak.

Bilindiği üzere ABD Genel Hizmetler İdaresi, teklif süresi 15-17 Mart arası olan 0,75 BTC’lik fonlar için açık artırma yapacak.

Fransa’daki açık artırma, 17 Mart Çarşamba günü yapılacak ve sabah saat 09:00’da başlayacak. Miktarlar 0.11 BTC ile 2 BTC arasında değişiyor ve 437 ayrı satış lotu içeriyor.

Yahoo Finance’in haberine göre, açık artırmaya çıkan kripto paralardan 610 tanesi, GateHub hack’inin araştırılması sırasında ele geçirilen miktarla aynı ve BTC’leri ele geçirdikleri hacker’ların henüz mahkûm edilmediğini ve tüm suçlamalardan kurtulurlarsa açık artırmadan elde ettikleri geliri alabilecekleri de ifade ediliyor.

Bitcoin müzayedelerinin en bilineni, darknet pazarı Silk Road’dan ele geçirilen 30.000 BTC’de 2014 yılında yapıldı. Bu Bitcoin’lerin hepsini ‘Bitcoin Boğası’ lakaplı ünlü milyarder Tim Draper tarafından satın alınmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.