ABD’de gerçekleşecek seçimlerle ilgili Demokrat Parti kripto paralarla ilgili en ileri görüşlü adayını yitirdi. ABD’de kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisiyle ilgili patent ve şirket sayısı gün geçtikçe artıyor. 2020 yılında hem ekonomik hem de politik bir konu olması bu sebeple kaçınılmaz gözüküyor.

Amerika Birleşik Devletleri Senatosu, geçtiğimiz Çarşamba günü 2021 yılı bütçesinin üstüne çıkan bir duruşma düzenledi. Trump’ın 4,8 trilyon dolarlık teklifi savunulurken Senatör Maggie Hassan (D-NH) kripto paralarla ilgili birkaç soru sordu, Hazine’nin önerilen bütçesi, şüpheli kripto para transferleri, yasadışı faaliyetleri finanse eden teröristleri ve diğer suç örgütlerini kripto paralar sebebiyle nasıl izlenecek ve denetlenecek? 

Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in kameralara verdiği röportaja göre; FinCEN (Finansal suçlar bilgi ağı) üzerine bazı önemli gereksinimleri tartışacağız. Biz, teknolojinin ileri hareketine karşı değiliz. Ancak, eskiden İsviçre’deki gizli bankalar gibi kullanılmayacağına da emin olmak istiyoruz, dedi. 

Amerika’da kripto paraların ve blok zinciri teknolojisinin geleceği

ABD’deki askeri otoriteler, blok zinciri teknoloji ile haşır neşir şirketleri desteklemeye hazır oldukları ve Federal Rezerv’in bile kripto paralarda potansiyel gördüğünü söylediler. 

Bakanın sözlerine göreyse kripto paralardaki olası kara para aklama hareketlerinin önüne geçmek için kripto paralara daha fazla şeffaflık getirilmesi gerekiyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Siyaset Bilimi öğrenimi görmekteyim, geleceğin politikalarının kripto paralar ve getirdikleri teknolojilerden geçeceği görüşüne sahip olduğum için yaklaşık 3 yıldır kripto paralarla ilgileniyorum.