Amerikalı komedyen ve televizyon sunucusu Bill Maher, şov programında Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett, Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve “Siyah Kuğu” kitabının yazarı Nassim Taleb’ten alıntı yaparak Bitcoin ve Dogecoin başta olmak üzere diğer kripto para birimleriyle alay etti.

Kripto para birimleri hakkında makaleler okuduğunu ve bunu kendisine açıkladığını iddia eden Maher, “Hâlâ ne olduklarını anlamadım, bence ne siz ne de başkası anlamıştır.” şeklinde konuştu.

Televizyon sunucusu, Real Time with Bill Maher adlı programında Dogecoin hakkında “Diğer tüm kripto para birimleriyle aynı çünkü her şey bir şaka” diye bahsederken Dogecoin’e “Paskalya tavşanı çizgi film parası” adını verdi ve diğer kripto para birimlerini Tinkerbell’in ışığına benzetti ve “Bunların güç kaynağı, yalnızca ona inanan yeterli sayıda çocuğa dayanıyor” dedi.

“Japonca kelimelerden oluşan Monopoly parası”

65 yaşındaki ünlü isim, para kavramının gerçek bir şeyden kaynaklanması ve yaratılması gerektiğini söyleyerek dünyanın en zengin insanlarından Warren Buffett’tan alıntı yaptı ve “Kripto para birimlerinin temelde hiçbir değeri yoktur ve hiçbir şey üretmezler. Umduğunuz şey, bir başkasının gelip size daha sonra onlar için daha fazla para ödemesidir. Benim için değer açısından sıfır.” dedi.

Son olarak Bitcoin ve yaratıcısı Satoshi Nakamoto’dan da alaylı şekilde bahsederek, “Sanırım Satoshi Nakamoto adı, Japonca kelimelerden oluşan Monopoly parasından geliyor” ifadelerini kullandı. Bitcoin taraftarlarını ise “paraya aç fırsatçılar” olarak tanımladı ve “Çevreyi önemsiyormuş gibi davranmanmalarına gerek yok.” sözlerini sarf etti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!