ABD’de yapılan araştırmalara göre sosyal medya kullanıcıları, Facebook‘un kripto parası Libra‘yı pek kullanılmayacakları yönünde görüş belirtti.

Finansal hizmetler şirketi Jefferies tarafından yapılan araştırmaya göre, ABD’deki sosyal medya kullanıcıları, Facebook’un kripto para birimi Libra’yı kullanma ihtimalinin olmadığını söylüyor. 600’den fazla kişi katıldığı ankette katılan her beş kişiden dördü Libra’yı satın almalarının “düşük ihtimal” veya “çok düşük ihtimal” olduğunu söyledi.

Ankete katılanlar, Facebook’un tüketici işlem verilerine erişememesine rağmen sosyal medya devine Libra ile ilgili en büyük endişelerini iletti ve yüzde 45 oranında güven eksikliğine dikkat çekti. Kullanıcıların neredeyse yüzde 40’ı da zaten mobil bir ödeme cüzdanına sahip olduklarını ve Facebook’un dijital cüzdanı Calibra‘yı cüzdanını kullanmak için hiçbir neden görmediklerini belirtti.

Ayrıca ankette belirtilen yorum bölümünde “Libra’nın başarılı bir şekilde ölçeklenebilmesi için geniş tabanlı bir benimseme olması gerekiyor.” denirken “Etkili bir şekilde, önemli ağ bağlantıları olmadan, Libra’nın en azından yakın vadede mevcut nakitsiz ödeme yöntemlerini değiştirmesini beklemiyoruz.” sözlerine yer verildi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.