42 trilyon dolarlık varlığı yöneten ve ABD’nin en eski bankası olan Bank of New York Mellon, kripto para startup’ı Fireblocks‘a yatırım yaptı. Fireblocks, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin güvenli depolanması ve aktarımı için araçlar oluşturuyor. Fireblocks’un, BNY Mellon’dan gelen bu yatırım ile birlikte toplamda 900 milyon dolar değere ulaştığı hesap ediliyor.

BNY Mellon, bankanın kurumsal yatırımcılar adına dijital varlıklar için saklama hizmeti vereceğini açıklamıştı. Banka, geçen ay açıkladığı bu yeni hizmetin altyapısında Fireblocks teknolojisini kullanmayı plânlıyor.

New York merkezli girişim, riskten korunma fonu şirketi Coatue Management LLC ve risk sermayesi şirketleri Ribbit Capital ve Stripes dahil olmak üzere yatırımcılardan 133 milyon dolar topladı. BNY Mellon ise, yatırımının boyutunu açıklamadı.

BNY Mellon sözcüsü, yatırımla ilgili “Dijital varlıkları ana akıma dahil etme hareketinin bir parçası olmaktan gurur duyduklarını” açıklarken BNY Mellon yöneticilerinden Roman Regelman, ise “Dijital varlıklara genel olarak çok ciddi bir talep var.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.