Dünya Bitcoin‘in yükselişini izlerken ETF çalışmaları da dünyanın dört bir tarafında devam ediyor. Kanada’da kabul edilen ancak ABD’de henüz hayata geçmeyen ETF’ler konusunda beklenmedik bir yerden haber geldi. Latin Amerika’nın ilk Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF), bölgenin en büyük ekonomisi olan Brezilya’da onaylandı.

QR Asset Management varlık yönetimi şirketi tarafından oluşturulan ETF’in yakın zamanda ülkenin en eski ikinci borsası B3’te listelenmesi bekleniyor. Reuters’ın haberine göre, ise listelemenin 2021 Haziran ayına sarkabileceği ifade ediliyor.

QR Asset Management, yaptığı duyuruda, QBTC11 kısa adını kullanan ETF’in Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu CVM’nin onayını aldığını kaydetti.

QBTC11, Kanada’da geçtiğimiz hafta onaylanan Purpose Bitcoin ETF, Evolve Bitcoin ETF ve CI Galaxy Bitcoin ETF’inden sonra Batı dünyasının dördüncü Bitcoin ETF’i olmuş olacak.

ABD’nin Bitcoin ETF’lerine olan uzak ve çekinceli yaklaşımı sektörde soru işareti yaratırken, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) önceki gün yayımladığı dökümana göre Van Eck, ilk Bitcoin ETF’i için SEC’ye başvuruda bulundu ve kurumun Bitcoin ETF’i için 240 gün içerisinde karar vermesi bekleniyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.