Hava durumu bilgi sağlayıcısı AccuWeather bugün yaptığı açıklamada, hava durumu API’lerini doğrudan blok zinciri tabanlı akıllı sözleşmelere yerleştirmek için bir Chainlink düğümü başlattığını duyurdu.

AccuWeather API’leri sıcaklık, yağış, rüzgar hızı ve doğal afet sınıflandırmaları gibi hava durumu bilgilerini içerir. AccuWeather destekli akıllı sözleşmeler için birkaç olası kullanım mevcut. Bunlar arasında hava durumu tahminlerine bağlı olarak (NFT’ler), doğal afetlere karşı hava durumu tahmin pazarları ve hava durumu firmasına göre hava ile ilişkili otomatik tedarik zinciri değişimleri bulunuyor.

AccuWeather’ın Küresel Ürün Sorumlusu Kurt Fulepp, “Chainlink’e katılan ilk hava durumu ile ilgili veri ürünlerinden biri olarak, gelişmekte olan blok zinciri tabanlı pazara değer katma erişimimizi genişletmekten heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bilindiği üzere Chainlink, Ethereum tabanlı bir merkezi olmayan blok zinciri oracle ağı ve zincir dışı verilerin akıllı sözleşmelere yerleştirilmesine izin veriyor. Kripto para borsası Kraken, yakın zamanda merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarına ilişkin fiyat tahminlerini kolaylaştırmak için sistemine bir Chainlink düğümü ekledi ve dijital varlık yatırım firması Grayscale ayrıca Chainlink’in yerel tokeni LINK’i yatırım fonuna ekledi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.