Türkiye’nin en popüler televizyoncusu ve iş insanı Acun Ilıcalı, çok sayıda girişimi ve yatırımlarıyla medyada yankı buluyor. Medya patronu olan, çok sayıda gayrimenkulü olduğu söylenen TV8 kanalının sahibi Acun Ilıcalı, aynı zamanda bir futbol kulübü hissedârı. Son olarak Netflix benzeri bir dijital platform girişimi olan Exxen’i hayata geçiren Acun Ilıcalı’nın başka ne gibi yatırımları/girişimleri olduğunu merak ediliyor. Kullanıcılar, 2021 yılına damga vuran Bitcoin ve kripto parayla ilgisinin olup olmadığını aratıyor. Acun Ilıcalı Bitcoin yatırım yaptı mı, Acun llıcalı Bitcoin aldı mı soruları internette çokça aratılıyor.

Türkiye’de 90’lı yılların ortalarından beri medyada var olan, çok genç yaşta spor muhabirliğine adım atan Acun Ilıcalı, kıvılcımı ilk olarak Televole ile yaktı. Sonrasında eğlence programı Acun Firarda’yı izleyicilere sundu. Oldukça beğenilen yapımdan sonra da Show TV’de ardı ardına programları sıraladı. Var mısın Yok musun? Survivor, Yetenek Sizsiniz, O Ses Türkiye gibi programları hayata geçiren ve Türk halkının beğenisini kazanan Ilıcalı, Show TV ile yaşadığı çeşitli ekonomik sorunlar nedeniyle alacaklı durumuna geldi. Ünlü televizyoncu, bu gelişme sonrası 2013 yılında TV8’i kendi açıklamasına göre 70 milyon dolara satın aldı.

Acun Ilıcalı kariyer basamaklarını teker teker tırmandı

TV8’i satın aldığı dönem çok kötü reytinge sahip olan kanalı Türkiye’nin en çok seyredilen kanalı konumuna taşıdı. Sonrasında dünyada çeşitli ülkelerde yapılan Survivor formatını Türkiye’ye uyarlayarak izlenme rekorları kırdı. Sonrasında uluslararası yapımlara imza atan iş insanı, ABD, Meksika, Romanya, Macaristan, Brezilya, Kolombiya ve Yunanistan’ın içinde bulunduğu 7 ülkeye TV programı ihraç ederek iş ağını genişletti.

Bunun dışında futbol yatırımı da bulunan 51 yaşındaki medya patronunun Hollanda’da birinci liginde yer alan Fortuna Sittard isimli futbol kulübüne yatırım yaparak en az yüzde 25’lik hissesini satın aldığı açıklanmıştı. Son olarak Netflix’e benzer bir dijital platform girişiminde bulunan ve adı Exxen olan stream yayın platformunu kurdu ve 1 milyar TL’ye yakın yatırım yaptığını açıkladı.

İlginizi Çekebilir:  Binance'in sabit kripto parası (stablecoin) yolda
Acun Ilıcalı ile Ricardo Salinas.

Peki Acun Ilıcalı Bitcoin aldı mı?

Kullanıcılar Acun Ilıcalı’nın son dönemde büyük yatırımcı akınına uğrayan ve oldukça popüler olan Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yapıp yapmadığını araştırıyor, internette ‘Acun Ilıcalı Bitcoin aldı mı’, ‘Acun Ilıcalı Bitcoin alacak mı’, Acun Ilıcalı kripto para yatırımı yaptı mı’ gibi sorgular yapıyor.

Bu soruya yanıt vermek kendisi açıklamadığı sürece çok zor ancak Meksika’nın en çok seyredilen kanallarından Azteca TV’nin sahibi olan Meksikalı milyarder Ricardo Salinas, Acun Ilıcalı’nın yakın arkadaşı. Popüler kripto para Bitcoin’e yatırım yaptığını açıklayan Salinas, bir Bitcoin hayranı. Acun Ilıcalı, prodüksiyonunun Azteca TV’de yayımlanması için geçtiğimiz yıllarda Salinas ile görüşmüştü. Çeşme’de ve İstanbul’da iki kez görüşen Ilıcalı, Meksikalı milyarder ile 150 milyon dolarlık ortaklık anlaşması imzalamıştı. Buradan hareketle Ilıcalı ile sık görüşen Salinas, ünlü televizyoncuya Bitcoin’den bahsetmiş olabilir. Kesin olmamakla beraber Türkiye’de de yakında buna benzer Bitcoin alımı haberlerini duyabiliriz. Belki de Acun Ilıcalı, Türkiye’de Bitcoin aldığını açıklayan en ünlü isim olarak tarihe geçebilir.

Acun Ilıcalı servetiyle ilgili, gazeteci Cengiz Semercioğlu’na yaptığı açıklamada “Uçağım var. Amerika’da, Dominik’te ve Türkiye’de 3 tane sürat teknem var. 12 tane motorum var. 2 tane yatım var. 500 tane tişörtüm vardır. Terlik 30-40 tanedir. Benim tişörtlerle, terlikleri toplasan bir kadın çantası yapar” demişti.

Ilıcalı ile Salinas’ın İstanbul’daki görüşmesinden.

Ricardo Salinas da bir Bitcoin maksimalisti

Forbes dergisine göre dünyanın en zengin 106. kişisi olan Salinas, 13 milyar dolar kişisel servete sahip. 65 yaşındaki iş insanı Twitter hesabından yaptığı Bitcoin paylaşımlarıyla dikkat çekiyor. Milyarder iş insanı, Bitcoin’nin vatandaşları enflasyondan koruduğunu söylemiş ve likit portföyünün %10’nun Bitcoin’de olduğunu açıklamıştı. Medya patronu, takipçilerine Saifedean Ammous’un ünlü kitabı “The Bitcoin Standard” (Bitcoin Standardı) isimli kitabını okumalarını tavsiye etmişti.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin transaction fee (işlem ücreti) nedir?
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Mertcan Turaman

İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. 2 yıldır kripto parayla ilgili içerikler oluşturuyor ve sektörü yakından takip ediyorum. Habercilik alanında kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum.