Dünya çapında spor giyimin zirvesinde yer alan Adidas Originals, Coinbase ile ortaklık kurduğunu açıkladı ve bunu ve kripto dünyasında sıkça kullanılan ve projenin aslında çok değerli olduğunu ancak bunu dillendirmenin gereksiz olduğuna yönelik yapılan “muhtemelen hiçbir şey” esprisiyle duyurdu.

Kripto para endüstrisi giderek daha fazla ‘ana akım’a entegre oluyor ve büyük şirketlerin, kripto tarafına olan ilgisi her geçen gün artıyor. Dünyaca ünlü Adidas, dev kripto para borsası Coinbase ile ortaklığa gitti.

Dev ortaklığa dair ilk duyuru, Adidas’ın resmi Twitter hesabından geldi ve “Coinbase ile iş birliği kurduk. Muhtemelen hiçbir şey” ifadesi kullanılırken detaya yer verilmedi. Coinbase de Adidas’ın tweet’ini alıntılayıp “Good Morning” yani “Günaydın” anlamına gelen “GM” kısaltmasını kullanarak “Partiye hoş geldin ortak” şeklinde tweet’ledi.

Nike&Roblox ortaklığı fitili ateşledi

İş birliğine dair herhangi bir detaya yer verilmezken bunun NFT ile ilgili olabileceği düşünülüyor. Adidas’ın bu hamlesi en büyük rakibi Nike’ın geçen haftalarda Roblox ile işbirliği yaparak ve ‘NIKELAND’ projesinin duyurulmasından sonra geldi.

Nike’ın ayrıca ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden gelen son talepler de dahil olmak üzere patentler konusunda oldukça pozitif bir geçmişi var. Bu, markanın NFT’lerde ve metaverse’deki varlığını ilerletebileceğini gösteriyor. Önde gelen spor giyim markası, ilk olarak 2019’un sonlarında “CryptoKicks” için bir patent almıştı.

Önceki günlerde Metaverse projesi The Sandbox ile de iş birliğine giden Adidas da rakibi Nike’ın bu hamlelerini göz önünde bulundurarak harekete geçmiş görünüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!