Tüm dünyada yaygın olan ev ve oda kiralama sistemi AirBnb’ye blok zinciri teknolojisi tabanlı bir alternatif olarak geliştirilen ve AirBnb’nin olumsuz taraflarına çözümler geliştirme iddiasında olan CriBnb, merkeziyetsiz bir kısa süreli kiralama platformudur.

Blok zinciri teknolojisi altyapısı sayesinde kiralama işlemlerini daha az maliyetli ve daha çok şeffaf hale getiren CriBnb, hem ev sahiplerinin hem de kiracıların daha güvenli işlemler yapmasını mümkün kılıyor. Blok zincirinde işlenen bilgiler sayesinde sahte yorumlara, kiralık bilgilerinde sonradan yapılacak yanıltıcı değişikliklere, sahte bilgilere engel olunuyor, ayrıca akıllı sözleşmeler ile komisyonsuz ve aracısız güvenli ödemeler yapılabiliyor.

CriBnb, bu yönüyle AirBnb’ye sağlam ve güçlü bir alternatif olarak dikkat çekiyor. CriBnb platformunun kendi dijital para birimi ise CRB Token’dir. Toplam 81 milyon adet arzı ile yaklaşık 15 milyon dolar market değerine şimdiden ulaşan CRB Coin, yazı yayına hazırlandığı esnada 0.185 dolar ile fiyatlanmaktaydı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Kaan Göktaş

ex gazeteci, nevzuhur (gölge) yazar, içerik geliştirici, seo gurusu, kripto para ilgilisi.