Kullanıcı sayısı ve işlem boyutu bakımından dünyada lider olan kripto para borsası Binance, Türkiye’deki operasyonları için Akbank ile yeni bir anlaşma yaptı. Binance ve Akbank arasındaki bu işbirliği sayesinde, Akbank üzerinden banka transferi yaparak BTC, BNB, ETH, XRP, BUSD, USDT gibi kripto paraların alım ve satımı yapılabilecektir.

KYC yani müşterini tanı uygulamasını geçen kullanıcılar, Akbank ile yapılan ortaklık sonucunda Türkiye’deki banka hesapları ile para yatırma veya çekme işlemlerine anında ulaşma kolaylığına sahip olacaklar. Bu sayede, TL ile kripto para alımı ve satımı kolaylıkla gerçekleştirilebilecek.

Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, Dünya çapındaki ve özellikle dijital varlıkların hızla benimsendiği bir ülkede, paranın özgürlüğünü arttırma çalışmalarımız ve kullanım engellerini kalma çabalarımız devam ediyor dedi. Zhao, hızla büyüyen ürün ve hizmetlerimiz ile beraber büyüyen sektör, kripto paraya olan yatırımın ve kripto para takasının kullanımı giderek daha da sorunsuz hale gelecektir, diye ekledi.

Kripto almanın alt limiti 100 TL

Binance TL yatırma işlemlerinde bu hizmetten faydalanan kullanıcılarına hiçbir ekstra işlem ücreti uygulamayacaktır. Türk Lirası ile yapılacak ek alım ve satım pariteleri ise ilerleyen günlerde duyurulacaktır. Binance, günlük para yatırım ve çekim limitlerini minimum 100 TRY  ve maksimum 500,000 TRY olarak belirlemiştir. Aylık para çekim ve yatırım limiti ise 3 milyon TRY olarak belirlendi. 

Dünya genelinde kripto paraya olan erişimi arttırmak, hızlı ve güvenli bir şekilde kripto para alımı gerçekleştirmek için kolay yollar sunmayı hedefleyen kripto para borsası Binance, büyüyen bir ortaklık listesi için çalışıyor. 

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!