100 milyon doların üzerinde dijital varlığı yöneten ve Bitcoin ve kripto paraların türev alım satımını gerçekleştiren araştırma şirketi Alameda Research, FTX ve Reef Finance üçgeninde yaşananlar nedeniyle REEF yüzde 20 değer kaybetti.

Şirket, zincirler arası DeFi şirketi Reef Finance’e 20 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıklamıştı. Reef bu anlaşmayı “Alameda Research, 20 milyon dolarlık yatırım yaparak, REEF tokenlerinde önemli bir pay aldı ve REEF ekosistemine girdi. İşbirliği, REEF’in Solana, Serum, Raydium ve diğer çapraz zincir ürünleriyle kolayca çalışmasını sağlayacak.” şeklinde duyurmuştu.

Alameda Research’ten Sam Trabbuco, ise bir anda kimsenin beklemediği şekilde davranarak kimsenin REEF ile iş yapmamasını söyleyen bir tweetle fitili ateşledi. Trabucco, maddeler halinde Reef Finance ile ilgili şunları söyledi…

  • Alameda, REEF’e bağlı değildir.
  • Alameda, REEF’i onaylamaz.
  • REEF ile OTC ticareti yapmayı kabul ettik; hemen zaman kaybetmeden övünmek için medyaya gittiler.
  • Daha sonra OTC ticaretinden döndüler.
  • Kimseye REEF ile herhangi bir şekilde iş yapmasını tavsiye etmiyoruz.

Daha sonra Alameda Research’ün desteklediği dünyanın en çok kullanılan kripto para borsalarından FTX resmi Twitter hesabından bir tweet atarak REEF gibi rug pull yaşanmış kripto paraların listede dışı bırakılıp bırakılmaması gerektiğini sormuş ve bu anket sonrası Reef Finance, yüzde 20’ye yakın düşüş yaşamış ve FTX borsası sosyal medyada tepki çekince bu tweeti silmek zorunda kalmıştı.

İlginizi Çekebilir:  Ünlü kripto para borsası FTX, NBA ekibi Miami Heat'e sponsor oldu

REEF CEO’su Blog gönderisiyle her şeyi yanıtladı

REEF Finance, Medium’daki bir blog gönderisiyle yaşananları özetleyen bir açıklama yayımladı. Reef Finance’e göre Alameda ile ilk temas Eylül 2020’de gerçekleşti ve herhangi bir anlaşma sağlanamadı. Daha sonra 80 milyon dolarlık bir anlaşma yapan iki şirket, yine bir anlaşmazlığa düştü.

Alameda, Reef’e 20 milyon dolarlık yatırım yaparken, %20 oranında indirimden faydalanan Alameda, Macheski’nin iddiasına göre, REEF token’ın Binance üzerinde listelenmesinin hemen ardından bu tokenları satışa çıkardığını iddia ediyor. Alameda’nın daha sonra 60 milyon dolarlık daha REEF token aldığı da gelen iddialar arasında. Binance’te satışı fark eden Reef’in de bu nedenle anlaşmayı iptal ettiği ifade ediliyor. Binance üzerinde listelenmesinin ardından aşırı bir satış baskısı olduğu ifade edildi. Bunun FTX borsasının fonları olduğu belirtildi. Mancheski yaşanan olayların ardından FTX’in REEF’i delist etmekle tehdit ettiğini ve kendilerini eleştirdikleri bütün yorumları kaldırdığını da sözlerine ekledi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.