Almanya’nın finans düzenleyicisi BaFin, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’in, Tesla, Microstrategy ve Coinbase gibi şirketlerin hisse senedi token’larını bir yatırımcı broşürü yayınlamadan, alım satıma açmasından dolayı para cezasına çarptırılma riski altında olduğu konusunda uyardı.

Reuters’ın haberine göre, haftasonu Binance, Tesla, Coinbase ve Microstrategy gibi kripto paralarla yakından ilişkili şirketler dışında Microsoft, Apple gibi dev teknoloji şirketlerinin hisse senedi token’larını plâtformunda listeleyeceğini duyurmuştu.

Alman regülatör kurumu, yaptığı açıklamada, borsanın web sitesinde MicroStrategy, Tesla ve Coinbase sorunları için hiçbir izahname bulunmadığını, Avrupa Birliği Menkul Kıymetler Yasası’nın ihlâlden dolayı Binance’in 5 milyon Euro (6 milyon Dolar) para cezasına çarptırılmasına yol açabileceğini belirtti ve “BaFin, Binance Almanya’nın gerekli prospektüsleri sunmadan ‘hisse tokenları’ şeklinde sattığından şüphelenmek için gerekçelere sahip” dedi.

Bafin, yatırımcıları da bu konuda “Lütfen menkul kıymet yatırımlarının sadece gerekli bilgilere dayanarak yapılması gerektiğini unutmayın” ifadeleriyle uyardı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.