Alpha Finance Lab, Binance Smart Chain (BSC), Ethereum blokzinciri gibi farklı blok zincirlerinden kazanç sağlamak üzere kurulmuş, kullanımı ve erişimi basit, zincirler arası bir merkeziyetsiz finans platformudur. Platformun asıl amacı, bir De-Fi ürünler ekosistemi yaratmaktır. Bu amaçla ALPHA Coin isimli dijital para birimi ve algoritmik faiz oranlarına sahip, merkeziyetsiz bir borç para verme (kredi) platfotmu olan Alpha Lending geliştirilmiştir.

ALPHA Coin, bu platformun yerel token’idir. Token sahipleri, platformdan kredi talep edenlerin kredilerini karşılamak için sahip oldukları ALPHA coin’leri stake ederler yani platforma borç vererek kilitlerler. Platform da stek edilen ALPHA coin’ler karşılığında, kredi talep eden kişiye borç verir. Bu sayede, ilk borç veren de faiz geliri elde eder ve ağ ücretlerinden de pay kazanır.

ALPHA coin’in duyurulan maksimum piyasa arzı 1 milyar adettir. Şu an bunun 174 milyon adedi dolaşımdadır. 281 Milyon Dolar piyasa değerine sahip olan ALPHA coin, tüm arz gerçekleştiğinde 1.6 Milyar Amerikan Doları değere ulaşacaktır. Yazının yayımlandığı tarihte 1 ALPHA coin 1.61 Amerikan Doları’na denk değerdeydi. Kripto para piyasasında en değerli 119. dijital para biri olan ALPHA coin, en yüksek değerine 2021 Şubat’ında 2.92 Amerikan Doları ile erişmiştir. Alpha coin’i, Türk borsaları arasında listelenmezken, yurtdışında Binance, OKEx, Uniswap, Gate.io, Hotbit, Poloniex gibi büyük borsalardan alınıp satılabiliyor.

Alpha coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!