Kripto para birimlerinden biri olan Altcoin, ülkemizdeki çoğu kişi tarafından bilinmese de doğru hamlelerle oldukça iyi bir yatırım aracına dönüşebilir. Altcoin nedir, nasıl alırım? Hangi altcoinlere yatırım yapılır? gibi soruların cevaplarını detaylı olarak verdiğimiz içeriğimize göz atabilir ve Altcoin hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Bitcoin gibi Altcoin de benzer yöntemlerle şifrelenmiş bir kripto para birimidir. Aslına bakarsanız Altcoin, genelleme içeren bir ifadedir. Alt (alternative) ve coin isimlerinden türemiş olan Altcoin, Bitcoin dışındaki diğer kripto para birimlerini ifade etmek için kullanılır.

Kripto para üzerinden işlem yapabilmek için kripto para satın almanız, kripto para karşılığı hizmet vermeniz ya da madencilik yapmanız gerekir. Bitcoin üretebilmek için oldukça profesyonel cihazlar gerekiyor, Altcoin üretmek için kendi evinizde bir sistem kurabilirsiniz. Altcoin, kıyaslama yapıldığı zaman Bitcoin’e göre daha ucuz olduğu için son zamanlarda Altcoin daha çok merak edilir oldu. 

Altcoin de tıpkı Bitcoin gibi benzer bir Blockhain yapısına sahip olsa da, özelleşmiş yapılar Altcoin’in çok alternatifli olmasını sağlıyor. En çok bilinen Altcoin birimlerinden biri olan Ethereum, kendine has bir yapıda olduğu için Ethereum alt yapısından yararlanarak başka Altcoinler de, örneğin Ethereum Classic, üretme imkânınız bulunuyor. Ethereum hakkında daha fazla bilgi edinmek için buradaki linke tıklayarak Ethereum nedir, Ethereum satın alma yolları başlıklı içeriğimizi okuyabilirsiniz. 

Altcoin Alma Yolları

Altcoin nedir, nasıl alırım? Hangi altcoinlere yatırım yapılır? sorularına yanıt vermemiz gerekirse altcoin almak için kripto para borsalarından birine kayıt olmalısınız. Kripto para borsaları hakkında analiz yaptıktan ve kripto para komisyonlarıyla ilgili bilgi edindikten sonra seçtiğiniz platformlardan birine kayıt olabilirsiniz. Kripto para borsasında üyelik oluşturduktan sonra hesabınızı doğrulayarak Altcoin alım satım işlemlerinize geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Chiliz (CHZ) coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

Altcoin satın almak için, kripto para cüzdanınıza bakiye yüklemeniz gerekir. Papara ya da EFT / Havale yoluyla borsa hesabınıza para yatırabilirsiniz. Para yatırdıktan sonra Kolay Alış ya da Market seçeneklerinden birine tıklayarak istediğiniz Altcoin para birimlerinden birini satın alabilirsiniz. 

Hangi altcoinlere yatırım yapılır?

Altcoin yatırımı yapabileceğiniz, gelecek vaat eden birçok kripto para ve proje mevcut. Yaklaşık 5000’e yakın altcoin’in bulunduğu piyasada whitepaper’larını inceleyip projelerine güvendiğiniz herhangi bir altcoine yatırım yapabilirsiniz. Her iki sanal para biriminin de kendine ait güçlü bir teknolojisi vardır. 

Dilediğiniz, karar verdiğiniz herhangi bir altcoin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Birkaç yıldır dijital içerik editörlüğü yapıyorum. Web siteler için dijital pazarlama ve SEO gibi hizmetler verebilmek adına kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara olan ilgimden dolayı son dönemde bu sektöre yönelik içerikler üretmeye başladım.