Altının psikolojik sınırı olan 1,600 dolar seviyesini aşması Euro Pacific Capital’in CEO’su Peter Schiff’i Bitcoin hakkında yorum yapmaya teşvik etti.

Bu kez hedefinde Amerikan’ın en büyük iş ile ilgili kanalı olan CNBC var. Schiff, CNBC’ye gözlerinin sürekli Bitcoin’de olduğu ve altının yaptığı son ralliyi görmezden geldiği için kızdı.

Schiff attığı tweette; CNBC’nin altının artışını görmezden geldiğini ve ana akıma sürekli Bitcoin’i pompaladığını, özellikle CNBC Fast Money isimli borsa programının sürekli Bitcoin taraftarı konukları ağırladığından bahsetti.

Mark Yusko Bitcoin’de bir patlama öngörüyor

Schiff’in bahsettiği konuklardan birisi Morgan Creek Capital’in CEO’su Mark Yusko. Yusko, Fast Money’in son yayınlanan bölümünde, Bitcoin’in Mayıs ayında gerçekleşek olan yarılanma, dünya çapında düşen faiz oranları ve insanların artık Bitcoin’e alışması gibi sebeplerden ötürü bu yıl içerisinde 3 katına kadar yükselebileceğini söyledi.

Ek olarak Yusko, bu yılın ilk yarısında yukarı doğru birçok ivme görüyoruz ve muhtemelen bu yılın diğer yarısında 2017’de gerçekleşen ciddi artışları da görebiliriz, dedi.

Yusko, 2020’nin ilk yarısında borsada gerçekleşen rally ile ikinci yarısında Bitcoin’e ne olacağını da karşılaştırdı. 

Büyük resme odaklanmak  

Bitcoin’in fiyatı, 19 Şubat 21:45’de düşerek 9,310 dolar civarına geriledi. Bu ayı sezonu borsacıları için mükemmel bir haberdi çünkü Bitcoin, yapacağı şanlı bir rally’nin habercisi olan altın çarpı hareketini yaptıktan bir gün sonrasında ciddi bir düşüş yaşadı. Ancak Yusko, Bitcoin’in dakikalık veya günlük hareketlerini yorumlamanın mantıksız olduğunu ve uzun vadeli baktığını söylüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!