Dünyanın en büyük alışveriş sitesi Amazon, Orta Doğu’da Arapça hizmet verecek olan Amazon.ae sitesini kullanıma sundu. Amazon’un 2017 yılında satın aldığı Souq.com da Amazon.ae’ye yönlendirildi.

Amazon Dubai merkezli e-ticaret şirketi Souq.com’u 580 milyon Dolar’a satın aldıktan iki yıl sonra, geçtiğimiz salı günü yeni Orta Doğu sitesini kullanıma sundu. Amazon artık Souq.com’un Amazon.ae olarak yeniden düzenlendiğini söyledi. Souq.com URL’i artık kullanıcıları otomatik olarak Amazon.ae sitesine yönlendiriyor. Ama Suudi Arabistan ve Mısır’da Souq kendi adıyla hizmet vermeye devam ediyor. Yetkililer bu durumun bir süre devam edeceğini söyledi.

Amazon, 2017 yılında Dubai merkezli internet girişimi Souq.com’u satın almıştı.

Amazon yeni Orta Doğu sitesi ile ilgili “Artık Amazon.ae adıyla hizmet vereceğimizi açıklamaktan gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı. Amazon’un uluslararası satışlarındaki büyümenin hızının düştüğü bu dönemde bu hamleyi yapmasının satışlara olumlu yansıması bekleniyor. En son çeyrek rakamlarına göre Amazon’un satışları bir önceki yıla göre sadece yüzde 9 artarak 16,2 milyar Dolar’a çıktı. Souq’un kurucularından Ronaldo Mouchawar, Amazon’un yeni Orta Doğu servisinin 30 milyonun üzerinde ürün satacağını, bunların arasında Souq’un ürünleri ve Amazon ABD’nin 5 milyon ürünü olduğunu söyledi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.