jeffbezosamazon

Dünyaca ünlü e-ticaret devi Amazon, 1.5 milyar dolar yatırımla ABD’nin Kentucky eyaletinde 3 milyon metrekarelik bir alanda kendi hava limanını inşa edecek.

Kısa bir süre önce piyasa değerini 1 trilyon dolara yükselterek dünyanın en değerli şirketi olarak tarihe geçen e-ticaret devi Amazon, kendi hava alanını inşa etmek için hazırlıklara başladı. Havalimanı ABD’nin Kentucky eyaletindeki Cincinnati kentine kurulacak.

Havalimanının temel atma törenine katılan Amazon kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, iş makinesinin direksiyonuna geçti ve sembolik olarak inşaat çalışmalarını başlattı, “Bunu sürmenin eğlenceli olduğunu tahmin ediyorsanız, haklısınız!” diye konuştu.

Amazon liderliğindeki Jeff Bezos İmparatorluğu. Görsel: Visual Capitalist

Bezos, temel atma törenine ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Paketlerinizi daha hızlı alabilmeniz için yeni hava merkezimize 1.5 milyar dolar yatırım yapıyoruz. 3 milyon metrekare büyüklüğünde olacak ve 2 bin kişiye iş imkânı yaratacak” ifadelerini kullandı.

Jeff Bezos, toplam 119 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin kişisi konumunda. 55 yaşındaki iş adamının, Amazon’un yanı sıra roket şirketi Blue Origin ve medya sektöründe Washington Post gibi yatırımları da mevcut.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!