E-ticaret devi Amazon, internet devi ödeme sistemlerinin entegre olduğu şu günlerde Dijital Para Birimi ve Blockchain Ürün Lideri arıyor. ABD’de Seattle, Washington merkezli pozisyona alınacak personel, Amazon’un Ödeme Kabul ve Deneyim ekibinde çalışacak.

Web sitesinde yayınlanan bir iş ilanına göre şirket, “Amazon’un Dijital Para Birimi ve Blockchain stratejisini ve ürün yol haritasını geliştirmek için deneyimli bir ürün lideri” arıyor. Duyuruda, “Geliştirilmesi gereken ürünler için durumu geliştirmek, genel vizyon ve ürün stratejisini yönlendirmek, yeni yetenekler için liderlik, satın alma ve yatırımlar için Blockchain, Dağıtılmış Defter (DLT), Merkez Bankası Dijital Para Birimleri ve Kripto Paralar alanındaki uzmanlık arıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Amazon, “Amazon’un Dijital Para Birimleri için vizyon ve stratejiye sahip olmak” başlıklı ilanın devamında adayların “dijital/kripto para ekosistemi ve ilgili teknolojiler hakkında derinlemesine bir bilgiye” sahip olması gerektiği belirtildi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.