Amazon, müşterilerin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılamak için teslimatlarını artık drone‘larla gerçekleştirecek.

Şirket, drone’la birlikte Prime Air’i hem hızlı hem de verimli bir şekilde ölçeklendirmeyi, drone yoluyla kargoları bu ay içinde müşterilere ulaştırmayı beklediklerini söyledi. Amazon, ayrıca yeni elektrikli drone’un, aynı uçak gibi tek pervane setiyle yatayın yanı sıra dikey de yol alabileceğini 15 mil uçabilecek kapasitede olduğunu ve 30 dakikadan kısa bir sürede 5 dolardan az bir ücretle müşterilere hizmet vereceğini açıkladı.

ABD Federal Havacılık İdaresi’nin, drone düzenlemeleri üzerinde çalışma yaptığını ancak Amazon’a teslimat için tamamen izin vermese de, drone’ların denenmesi için bir yıllığına bu hizmete onay vereceği belirtildi. Dünyaca ünlü e-ticaret devi geçtiğimiz ay 1.5 milyar dolar yatırımla ABD’nin Kentucky eyaletinde 3 milyon metrekarelik bir alanda kendi hava limanını inşa etmek için harekete geçmişti.

Öte yandan Google ana şirketi Alphabet tarafından işletilen insansız hava aracı şirketi olan Wing, bu yılın başlarında hava taşımacılığı yapmak için Federal Havacılık İdaresi’nden onayını almıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.