Yakın zamanda yaşanan bir fiyat patlaması, Bitcoin’i 58 bin dolar seviyelerine taşıdı. Kurumsal yatırımcıların agresif alımlarıyla Nisan 2020’den bu yana yükseliş trendinde olan ve yüzde 1100’den fazla artış sağlayan Bitcoin’deki aşağı yönlü düzeltme hareketinin sert olacağı görüşleri çıkmaya başladı. Bu görüşlerden sonra herkes Bitcoin’de düzeltmenin ne zaman olacağını merak etmeye başladı.

Popüler kripto YouTuber Carl Runefelt, BTC/USD paritesinde fiyatın mevcut seviyelerinden yüzde 50’ye kadar düşebileceğini söyledi. Başka bir piyasa analisti olan Kevin Svenson, yüzde 50’den fazla bir düzeltmenin daha geniş düşüş hareketlerine yol açacağını ve sonunda Bitcoin‘in devam eden boğa döngüsünü sona erdireceğini belirtti.

Dave Hunter’dan ilginç Bitcoin analizi

Borsa analiz ve eğitim platformu FX Hunter Wealth’in kurucusu Dave Hunter ise, herhangi bir miktarda aşağı yönlü düzeltmenin Bitcoin’i 36.000 doların altına itmeyeceğini iddia etti.

Analist, TradingView’da yayınladığı grafik analiz ve altında paylaştığı bir notta en zengin 100 bitcoin cüzdan sahibinin söz konusu fiyat seviyesine yakın daha yüksek bir birikimi olduğunu vurguladı ve “En zengin 100 BTC cüzdanını neredeyse 2 yıldır takip ediyorum. Yaklaşık 12 bin, 10 bin ve 8 bin BTC’ye sahip birçok cüzdan var. Bu cüzdanlardaki değişiklikler binlerce BTC’de benzer değerlerde ve aynı zamanda gerçekleşiyor. Bu beni, yaptıklarını gizlemeye çalışan buna yol açan bir konu olması gerektiği fikrine getiriyor. Bazı kurumlar olabilir.” diyerek Aralık 2018’de Bitcoin’in 3.100 dolara düşmesinin en yüksek BTC cüzdanlarındaki rakamdaki artışla aynı zamana denk geldiğine dair kanıtlara yer verdi.

Bitcoin’deki düşüşün kolay olmayacağını ve insanlara kolay Bitcoin alma şansını vermeyeceklerini ifade eden Dave Hunter, “30, 20, 10 veya daha fazla düşsün isteyen birçok insan görüyorum. Evet, bu gerçekleşirse mükemmel olur çünkü düşük fiyatlara daha fazlasını satın alabiliriz. Peki neden birisi bu şansı indirimli olarak satın alsın ki? Basitçe olmayacak. Boğa koşusundayız ve düzeltmeler yapılacak. Bu düzeltmeler, trader’ları durdurmak için kaldıraçlı borsalarda yapılan işlemlerle oluyor ancak büyük oyuncuların piyasaya girdiği seviyelerin altına düşürme gücüne sahip olmayacaklar.” dedi.

İlginizi Çekebilir:  Kiss grubunun gitaristi Gene Simmons da kripto para furyasına katıldı
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.